KONST / Litografier / Färglitografi 12894035
nr 1289 4035
Einar Jolin
(1890-1976), Sverige
Färglitografi, Stilleben. Signerad, numrerad 26/360. Motivet: 48x58cm
Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
900 kr
måndag 18 november 2019
kl 21:00:20
500 kr
800 kr